Результати готовності дітей до школи

у ДНЗ №27 було проведено первинне  психодіагностичне обстеження старших дошкільників практичним психологом Ніколаєвою Кариною Вікторівною з метою визначення їх готовності до навчання у школі. З квітня по травень 2021 року вторинне діагностування проведено не було, на виконання постанови КМУ від 20.05.2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211 « Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS - CoV-2», Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016р. № 234, постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. № 25 « Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)».

Мета діагностування: дослідити рівень психологічної готовності дошкільників до навчання, сприяти розвитку довільності психічних процесів, формуванню позитивної шкільної мотивації.

Цільова група: діагностика проводилась з дітьми старших груп №1, №8 ,№10  в кількості 58 дітей з них дівчаток - 27, хлопчиків - 31.

Опис методик: для вивчення готовності дошкільників до шкільного навчання використали тест Йрасека-Керна, що складається з трьох субтестів: «Копіювання фрази», «Малюнок людини», «Копіювання групи крапок».

В результаті первинного обстеження психологічної готовності дошкільників ДНЗ №27 до шкільного навчання ми отримали наступні результати:

В таблицях представлені результати обстежень по кожній групі окремо.

Таблиця результатів  обстеження групи № 3

3 група

14

34

52

Таблиця результатів обстеження групи № 4

4 група

27

40

33

Таблиця результатів обстеження групи № 5

12 група

4

82

14

Задля отримання позитивного результату у розвитку психологічної готовності дітей до школи необхідна співпраця психолога, батьків, вихователів та дітей.

Після обробки та аналізу результатів первинного обстеження була зроблена вибірка дітей з низьким рівнем психологічної готовності до навчання з метою проведення профілактично-розвивальних занять «Заняття для майбутніх першокласників» мета якої формування позитивної мотивації до навчання, розвиток пізнавальних процесів (уваги, пам`яті,мислення, уяви).