Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №27 "Вишенька"

 





Матеріали атестації

Педагогічні працівники, які атестуються атестаційною комісією ДНЗ 27

у 2023-2024 навчальному році

 

 

Степаненко Олена Миколаївна

вихователь середньої групи №8

стаж роботи на посаді 17 років

ступінь вищої освіти  -  спеціаліст

претендує на присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст першої категорії" 

https://www.facebook.com/share/v/v6fEprV8fWRtEw4C/ (фрагмент заняття)

https://www.facebook.com/share/v/xgQqKNwDMCEgKLhe/ (попередня робота)

https://www.facebook.com/share/v/tUShpsxdsUnLB5XA/ (попередня робота)

Конспект

інтегрованого заняття з розвитку мовлення та образотворчої діяльності на тему:

"Чому осінь кольорова"

Мета: закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у

природі восени, кольори осені. Вчити дітей називати прикмети осені,

 використовувати образні слова і вирази. Поповнити словниковий запас

 словами-епітетами. Вчити правильно будувати різні типи речень, розвивати

 фонематичний слух. Закріплювати вміння правильно вживати прикметники,

 однорідні члени речення. Продовжувати розвивати пам'ять, увагу, мислення

 через ігри та ігрові вправи. Виховувати любов до природи, дбайливе

ставлення до тварин.

Обладнання та матеріали: листочки з дерев; іграшковий їжачок, дидактична

 гра «З якого дерева листок?», «На яку фігуру схожий листочок», відео-

презинтація «Осінь в картинах»

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Вихователь читає вірш про осінь під музичний супровід

https://www.youtube.com/watch?v=sI7pTSSa6B8

Жовті листочки з дерев опадають,

Птахи у теплі краї відлітають.

Голі поля, мокне земля,

Дощ поливає, - коли це буває? (Восени)

-Зараз яка пора року? (Осінь)

- Спостерігаючи за природою, під час прогулянки, ми можемо бачити

 «Осінь» як красиву пору року. Вона як художник, придумує свої наряди,

 сама вирішує яким кольором буде пофарбовано те чи інше дерево, кущ.

 Діти, давайте поглянемо, як художники зображують осінь у своїх картинах.

Відео-презентація «Осінь в картинах»

https://www.youtube.com/watch?v=7nbIu2Vjgdc

Вихователь:

-Як ви вважаєте, якого кольору вбрання осені?

-Із чого воно пошите?

-Які відтінки переважають у осені: холодні чи теплі?

-Яких кольорів більше, а яких менше?

-Поміркуйте, чим пахне осінь?(відповіді та міркування дітей)

  1. Основна частина

Погляньте , хто до нас завітав у гості.

- Їжачок (відповіді дітей)

 -А подивіться, які гарні листочки він нам приніс на своїй спинці (показ дітям листочків). Їжачок назбирав дуже багато листочків, але забув з яких вони дерев.

-Давайте їжачку допоможемо з листочками.

Перегляд відеоматервалу: https://www.youtube.com/watch?v=koXh9gfs2qY

Дидактична гра : «З якого дерева листочок?»

-З якого дерева цей листок? (З берези)

-Якщо він з берези, то який він? (Березовий)

-Якого кольору цей листочок з берези? (Жовтого)

-На що він схожий? (Він схожий на краплинку дощику.)

-З якого дерева цей листок? (З клена)

-Якщо він з клена, то який він? (Кленовий)

-На що він схожий? (Цей червоний листок з клена схожий на зірочку.)

-З якого дерева цей листок? (З каштана)

 -Якщо він з каштана, то який він? (Каштановий)

Розгляньте його. Що він вам нагадує? (Листочок каштану нагадує віяло.)

Дидактична гра :«На яку фігуру схожий листочок?»

- Молодці, ви змогли розпізнати всі листочки і допомогли їжачку.

А тепер оберіть найгарніший для вас листочок, візьміть його до рук і

покружляйте так, як листочок пада із дерева.

Діти одягаються та виходять наігровий майданчик.

Фізкультхвилинка  «Вітер  і  листя»

Листя  вітерець  хитає - (Колові  рухи  головою.)

Раз,  два,  три.  (Махи  піднятими  руками.)

Листя  тихо  опадає - (Нахили  тулуба  ліворуч і  праворуч.)

Раз,  два,  три. (Нахили  тулуба  назад  і  вперед.)

Покружля  осіннім  садом (Колові  рухи  тулубом.)

І  рядком  на  землю  пада. (Присідання.)

Раз,  два,  три! (Присідання)

Вихователь : -Діти, давайте їжачку покажемо, як можна малювати восени?

Малювання долоньками (колективна робота)

  1. Підсумок заняття.

Вихователь: Діти ось і закінчується наше заняття. Їжачок повертаеться у ліс і

хоче запросити вас у гості, щоб ви побачили осінь у всій своїй красі. 

 

Лазаревська Оксана Андріївна

вихователь І молодшої групи №3

стаж роботи на посаді 7 років

ступінь вищої освіти  -  спеціаліст

претендує на присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст першої категорії" (позачергово)

 https://www.facebook.com/share/v/wnTq4FxTJ3p6hPn4/

Конспект

заняття  з сенсорного розвитку

на тему :

«Мандрівка кольоровими стежками»

                                                                           

   Тема : Мандрівка кольоровими стежками

   Мета : закріпити з дітьми назви кольорів (жовтий, червоний, синій), удосконалювати  вміння розрізняти і називати предмети за кольорами , розширити здатність дітей орієнтуватися у кольорах довкілля ,продовжувати формувати розуміння й особливості вживання узагальнюючого поняття колір; розвивати кольорове прийняття навколишнього світу,  допитливість, увагу, уяву, уважність; виховувати повагу та підтримку один до одного, вміння працювати в колективі та отримувати задоволення від цього процесу.

   Обладнання: Пензлик, прозорий посуд, фарбована вода, картинка з стежками, соломинки, стрічка жовтого кольору, м’яч червоного кольору, помпони червоного кольору,аркуш для виконання завдання з помпонами, корзинка з предметами синього кольору, пальчикові фарби синього, жовтого та червоного кольору, пензлики, ватман, серветки.

Хід заняття

   І. Організаційний момент

   1. Бесіда

- Доброго дня, діти. Подивіться хто завітав до нас сьогодні в гості. Хто це? (Пензлик!)

- Так, це пензлик. Для чого він, що ним роблять ? (Малюють)

- Правильно. А у що мокають пензлик, щоб ним малювати?

(У фарбу)

- Правильно, пензлик мокають у фарбу щоб ним малювати. А якого кольору фарба може бути?  (жовта, синя, червона, зелена…)

- Так, молодці! Скільки кольорів ви знаєте. Але нажаль наш пензлик ще не вміє малювати, та кольорів не знає. Може ми йому допоможемо вивчити назви кольорів, щоб він вмів малювати так само яскраво ї гарно як ви?  (Так!)

- Для того щоб допомогти Пензлику вивчити кольори ми з вами вирушимо у мандрівку, але не звичайну… там будуть яскраві кольорові стежки! Хочете? (Так!)

- Тож вирушаємо!

   ІІ. Основна частина

   1.Перша стежка ЖОВТОГО кольору

- Подивіться що в нас стоїть на столі.

На столі стоїть прозора ємність з кольоровою рідиною. Під нею розміщений аркуш, на якому зображено стежки, декілька з них мають жовтий колір, інші не забарвленні. Діти за допомогою соломинок дмухають на воду і завдяки цьому видніється малюнок внизу.

- Давайте зараз візьмемо соломинки і подмухаємо у водичку. Здається мені, там щось заховалося.

Діти дмухають, знаходять жовті стежинки.

- Дітки, якого колір ми там бачимо?  (Жовтий колір.)

- Так, правильно, жовтий колір. Зараз ми з вами підемо цією стежкою, та допоможемо Пензлику вивчити цей колір.

На підлогу кладеться стрічка жовтого кольору, діти один за одним разом з вихователем ідуть по ній.

- Молодці. Ви допомогли Пензлику вивчити жовтий колір.

   2.Друга стежка  ЧЕРВОНОГО кольору

- Діти, дивіться що я знайшла на килимку. (М’ячик червоного кольору)

- Якого він кольору? (Червоного)

- Так, молодці, червоного кольору. А що тут ще є біля м’ячика.( Червоні помпончики).

- Візьміть їх в руки, які вони ? (М’які, пухнасті, приємні, кругленькі)

Дітям пропонується викласти з помпонів червоного кольору за зразком стежечку від будиночку до пензлика.

- Молодці, всі виконали завдання. А зараз давайте пальчиками покрокуємо по помпонам від будиночку до пензлика!

   3.Третя стежка СИНЬОГО кольору

У кошику лежать предмети синього кольору.

- Ми вже допомогли Пензлику вивчити жовтий та червоний колір. Але ж це не всі кольори які ми знаємо. Які ще кольори ви знаєте (Синій)

-  Так, дивіться що є в наші корзині.

Діти називають предмети та їхній колір.

- Молодці . Ви допомогли Пензликові вивчити ці кольори. Тепер  цей пензлик не звичайний, а чарівний! Хочете дізнатися, як він вміє чаклувати?  (Так!)

- Ну тоді приготуйте ваші долоньки і зараз ми дізнаємося, що буде якщо змішати фарби різних  кольорів!

На долоньки діток  (перша пара) – наносимо фарбу синього та жовтого кольору, робимо відбиток на аркуші. Потім тремо долоньку об долоньку і отримуємо зелену фарбу . Робимо відбиток під долоньками синього та жовтого кольорів.

Далі наносимо фарбу червону та жовту, робимо відбиток, трем долоньки між собою, отримуємо оранжевий колір – робимо відбиток

Так само з червоною і синьою, отримуємо фіолетовий колір фарби.

- Подивіться скільки нових кольорів ми утворили. Які ви молодці. Як гарно вийшло! Вам сподобалося? (Так, сподобалося!)

   ІІІ. Підсумки заняття

- Які ви сьогодні молодці!І Пензликові кольори допомогли вивчити, і потім почаклували разом з ним, дізналися що буде, якщо змішати фарби, так?

- Якими стежками ми сьогодні мандрували?

Відповіді дітей : Червоною, синьою та жовтою.

- А якби кольори стежок жовтого і синього кольору змішалися, який би колір стежки ми отримали? (Зелений)

- А якщо червона і жовта (Оранжевого кольору)

- А синя та червона (Фіолетового кольору)

 

- Молодці! Пензликові було сьогодні з вами дуже цікаво, він дякує вам за те, що ви йому допомогли та обіцяє наступного разу ще з нами почаклувати. 

                                                                                   

Яценко Катерина Павлівна

вихователь І молодшої  групи № 5

стаж роботи  на посаді 4 років

ступінь вищої освіти - спеціаліст

претендує на  присвоєння кваліфікаційної каитегорїї "спеціаліст другої категорії"

 

https://www.facebook.com/share/v/Ez7JJiuaQ1UQycvL/

                                                                                      Конспект

заняття  з  образотворчої діяльності

                                                 на тему: «Пригоди чарiвного листочка»

Мета: ознайомити дітей з новим способом нанесення малюнка з допомогою  листя, формувати вміння створювати відбитки листя різного розміру та форми. Продовжувати розвивати дрібну моторику рук; вчити дітей розрізняти велике й мале. Виховувати дбайливе ставлення до всього, що їх оточує, формувати естетичне сприйняття природи і своєї діяльності.

Обладнання: осіннє листя, різне за кольором та розміром, макет плаща (плащ для Осені) мисочки для фарб, гуашеві фарби, серветки.

Форма проведення: фронтальна

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Вихователь показує дітям барвисте листя різної форти та розміру

  1. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вихователь: Діти, ви бачили. які чудові фарби (кольори) дає нам природа. Зверніть увагу на це кольорове листя. Якого воно кольору? (відповідь дітей).

Вихователь: Як ви гадаєте діти, чому Осінь така сумна? (вихователь показує сумну дівчинку Осінь). Вона сьогодні одягла свій прекрасний, різнобарвний плащ. Але налетів холодний вітер і зірвав усі яскраві барви з її плаща. Давайте прикрасимо плащ Осені нашими яскравими листочками.( Діти розкладають на столі плащ, прикладають до нього листочки. А коли плащ піднімають, усі листочки обсипаються.) Що ж робити?

Вихователь. Давайте заспокоїмо вітерець і проведемо руханку.

Руханка

Золоті листочки з дерева летять,

                                                 Землю укривають, тихо шелестять.

                                                  Шур-шур-шур-шур-шур-шур-шур,

                                                  Шур-шур-шур-шур-шур-шур-шур.

                                                  (Труть долоньку по долоньці).

                                                  Осінь, мила осінь у садок прийшла,

                                                   Радості багато діткам принесла.

                                                   Ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля,

                                                   Ля-ля-ля-ля-ля-ля-ля.

                                                    (Плескають у долоні)

  1. Вивчення нового матеріалу

Вихователь: Я знаю як ще допомогти Осені. Ми зробимо візерунки на плащі Осені. І в цьому нам допоможуть осінні листочки. Подивіться будь ласка, я показую як це робити. Беремо листочок вмочуємо в фарбу, потім беремо його перевертаємо і міцно притискаємо до плаща долоньками. (Діти підходять до столу де розкладений плащ довкола нього стоять мисочки з фарбами 2-3 кольори). Вихователь стежить за правильною технікою виконання, за потребою допомагає. (Під музичний супровід діти виконують завдання)

  1. Підсумок:

Дітки вам сподобалося заняття? Що ви малювали? Дякую вам, діти, за старання, ви були молодці

 

Романова Вікторія Віталіївна

вчитель-логопед

стаж роботи на посаді  3 роки

ступінь вищої освіти - магістр

претендує на  присвоєння кваліфікаційної категорїї "спеціаліст другої категорії"

 

https://youtu.be/l3ivjdeSqLs?feature=shared

 

Конспект

Індивідуального логопедичного заняття (старший дошкільний вік) на тему:

«Автоматизація звука [Л] у складах, словах і реченнях»
 

Мета: автоматизувати звук [Л] у відкритих та закритих складах, а також у словах і реченнях. Розвивати зорову і слухову пам'ять та увагу.

Завдання:

Корекційно - навчальні:

- закріпити правильний артикуляційний уклад при вимові звуку [Л].

- вправляти у чіткому проголошенні звуку [Л] в складах, словах, реченнях.

Корекційно - розвиваючі:

- розвивати фонематичний слух,

- розвивати плавний видих,

- розвивати слухову і зорову увагу,

- розвивати дрібну моторику.

Корекційно - виховуючі:

- виховувати наполегливість, самоконтроль.

Обладнання: логопедичне дзеркало, паперовий літачок, сенсорні кульки, картки із зображеннями тварин та предметів (лось,  лев,  лимон,  ластівка,  лелека,  лисичка,  метелик,  глечик,  малина), зображення моря, акули (з вирізом на животі) та їжі.

Вид заняття: сюжетно-динамічне. Подорож. До кожного нового завдання дитина з вчителем-логопедом подорожують літаком.

Хід  заняття:

І.  Привітання. Повідомлення  теми  заняття.

- Доброго дня! Сьогодні ми з тобою будемо подорожувати і виконувати різні, цікаві завдання! Ти готов-ий/-а?

 

ІІ.  1.  Дихальна  гімнастика:

- Зараз ми з тобою подихаємо, повторюй за мною.

Вдихнути  носом – видихнути носом

Вдихнути   ротом – видихнути носом

Вдихнути  ротом – видихнути  ротом

Літачок, лети!

- А тепер починаємо нашу подорож у логопедичний світ. Подорожуватимемо літаком, а ось і він (вчитель-логопед дістає паперовий літачок). Я приготувала для тебе віршика про нашого чудового літачка, послухай:

Я маленький літачок,
Покатаю діточок.
Я у небі вірний друг,
Покажу вам все навкруг. 

Романова В. В.

- Для того, щоб взлетіти нам треба сильно-сильно подути на літачок (дитина дує, а вчитель-логопед промовляє слова: «Літачок, лети!»).            

2.      Артикуляційні  вправи:

- Ось ми прилетіли до логопедичного дзеркала, ти вже знаєш, що тут ми виконуємо вправи для нашого ротика. Давай згадаємо хто живе в нашому ротику? (Язичок). Отже, давай виконаємо вправи з нашим слухняним язичком: вчитель-логопед разом з дитиною виконують артикуляційні вправи:  «Посмішка»,  «Неслухняний язичок»,  «Почистимо  верхні  зубки»,  «Смачне варення», «Гойдалка»,  «Чашечка».

3.      Гра «Кулька».

- Ой, дивись, що це біля нашого дзеркала? (Вчитель-логопед дістає сенсорні кульки). Обирай кульку, яка тобі подобається і виконаймо вправу: розминаємо руки за допомогою сенсорних кульок, промовляючи склади: ЛА, ЛЕ, ЛИ, ЛО, ЛУ, АЛ, ЕЛ, ИЛ, ОЛ, УЛ.

4.      Гра  «Літак»: 

- Давай знов візьмемо наш літачок і політаємо разом: летить  літачок  лии – лии– лии – лии (літаємо паперовим літачком).

Летимо з літаком до столу, де знаходяться заготовлені зображення, в назвах яких є звук [Л].

5.      - Подивись  на  малюночки  і  назви  їх  (кожну  назву  малюнка  повторюємо    кілька  разів):  лось,  лев,  лимон,  ластівка,  лелека,  лисичка,  метелик,  глечик,  малина.

6.      Гра «Чого не стало?».

- Ти запам’ята-в/-ла всі картинки? А тепер я закрию тобі очі, а коли відкрию, ти повин-ен/на подивитися уважно і сказати чого не стало на столі.

- Ти дуже гарно справи-вся/-лась з завданням, тож нам знов час рушати. Бери літачок і полетіли.

Летимо до другого столу, де вже розкладена заготовка гри «Голодна акула»: зображення моря, акули та продуктів.

7.      Гра «Голодна акула» (Автор гри: Анна Цибулько).

- Подивися уважно, як ти думаєш куди ми прилетіли? (До моря) А хто живе у морі? (Риби, дельфіни, акули) Правильно! Сьогодні до нас припливла акула, але вона дуже голодна. Нагодуємо її?

На зображенні моря лежать різні картинки.

- Що це тут у водичці плаває? (Млинці) Акула дуже хоче їсти! (Наближаємо зображення акули до зображення млинців, так щоб млинці опинилися у вирізі живота акули) АМ! З'їла! Давай скажемо: Акула з'їла млинці. Просимо дитину виконати таку дію з усіма зображеннями.

Словник: млинці, лимон, яблуко, листок, слива, лотос, малина, липа, оливки, шоколад, салат, желе.

- Молодець! Ти гарно справи-вся/-лась! Наша акула тепер сита!

ІІІ.  Підсумок  заняття:

•        Яке у нас сьогодні було заняття?

•        Які  вправи   виконували?

•        Що тобі  найбільше  сподобалось,  запам’яталось?

•        Ти   сьогодні  бу-в/-ла  активн-им/ою,  правильно  виконува-в/-ла  усі  вправи! Отож, наша подорож закінчується, але ти завжди зможеш її повторити, для цього я дарую тобі наш літачок. Коли ти знов захочеш у подорож - подуй на нього і згадай усі слова зі звуком [Л], які ти знаєш.

 

 

Манько Оксана Миколаївна

вихователь групи раннього віку № 2

стаж роботи на посаді  11 років

ступінь - молодший спеціаліст

претендує на  присвоєння кваліфікаційної каитегорїї "спеціаліст "

 

 Конспект

інтегрованого заняття з розвитку мовлення

для дітей раннього віку на тему:

«ВЕСЕЛА МАНДРІВКА»

Програмовий зміст: ознайомити дітей з різноманітністю тваринного світу. Формувати уявлення дітей про зоопарк та тварин, які в ньому мешкають. Ввести в словник слово «зоопарк»; розвивати  у дітей зв`язне мовлення, увагу , пам'ять,конструктивні навички  за допомогою LEGO -конструктора.Вчити дітей будувати нескладні споруди з конструктору LEGO -конструктора  за зразком вихователя. Виховувати любов до тварин.

Матеріал: лист, конструктор  LEGO  (великий),зображення звірів, які мешкають у зоопарку(жираф, слон, ведмідь),іграшкові звірі.

                                                                                                 Хід заняття:

Ритуал привітання:

         Добрий день, мої малята

 

          Дуже рада вас вітати.

          Одне одному всміхнемося,

          Разом дружно обіймемося!

  • Ой, дітки, погляньте, який лист надійшов до нас у групу. Ми його відкриємо та дізнаємось, хто нам його надіслав. Потрібно скласти листа, щоб дізнатися від кого він. Погляньте на зображення. Хто намальований?(розрізна картинка ведмідь). Ведмедик запрошує нас до себе у гості в зоопарк.
  •  Підемо? Але, щоб потрапити до зоопарку потрібно викласти чарівну доріжку з цих цеглинок.
  • Давайте ми з вами візьмемо цеглинки і пограємо

Пальчикова гімнастика .

Ми цеглинки в ручки взяли

І місцями поміняли.

Потім міцно їх з`єднали,

Вгору високо підняли.

Раз, два – не кидай,

А за спину заховай!

  •  Якого кольору цеглинки?(викладання доріжки з конструктора LEGO)
  • Молодці, діти. В нас вийшла довга доріжка. Тепер ми можемо вирушати до зоопарку.
  • Ось ми і прийшли в гості. Але де ж заховалися наші тварини? Подивіться ось вони.

Дидактична гра «Хто живе в зоопарку?»

Мета:ознайомити дітей з мешканцями зоопарку,вчити називати тварин,викликати звуконаслідування.

Хід гри.

Вихователь виставляє на фланелеграфі зображення різних тварин: жирафа, слона, ведмедя. Перед дітьми на столі лежать зображення таких самих тварин.

Вихователь .Ось тут живе слон. Хто тут живе ?(Слон)

-Дітки, знайдіть слона  і поставте його до інших  слонів.

Діти шукають на столі зображення слона та виставляють його на фланелеграфі поруч з іншими слонами.

У такий спосіб діти знаходять та виставляють зображення інших тварин.

Вихователь

                     Зоопарком звуть цей дім,

                     Багато звірів в нім.

  • Діти, де живуть усі звірі?

  Вихователь.

  • Діти в наших звірів  сталася прикрість. На вулиці стало холодно, а тваринам нема де жити. Допоможемо тваринам. Побудуємо для них будиночки.
  • Як ви гадаєте, який будинок потрібен слону?(великий). Який для жирафа потрібно побудувати?(високий). Покажемо ,як іде слон. Потягнемось як жираф. Пострибаємо ,як зайчик.
  • Ми з вами розім’ялися, тепер розімкнемо наші пальчики і побудуємо будиночки.

Наші пальчики малі.

                                             Подивіться ,ось які.

                                             А тепер із пальчиків

                                             Зробимо ми зайчиків.

                                             Зайчик вушками  тріпоче.

                                             Будувати з нами хоче.

  • Я вам покажу ми будемо будувати. Я беру одну деталь, потім прикладаю до неї іншу і міцно притискаю. Ось так. Тепер ви зможете побудувати будиночки для тварин.(будування конструктором башточки).
  • Діти, ви молодці. Які гарні будиночки. Я думаю, тваринам вони обов’язково сподобаються. А нам вже час вирушати назад до садочка.

Подякуємо ведмедику за запрошення. Пройдемось по нашій доріжці та повернемося до садочка.

 

 

Січкар Любов Євгеніївна

вихователь старшої групи № 12

стаж роботи  на посаді 11 років

ступінь - молодший спеціаліст

претендує на  присвоєння кваліфікаційної каитегорїї "спеціаліст "

 

https://m.facebook.com/groups/244093683566662/permalink/1085876206055068/

 

Конспект

заняття ознайомлення із соціумом та тему: "Подорож до країни Настрою" 

Мета:Навчити дітей розвивати позитивне мислення та переконати їх, що позитивний погляд на життя допомагає досягати більш успішних результатів та бути щасливими; створити позитивно-емоційний настрій, згуртувати дитячий колектив;  розвивати пізнавально-психічні процеси, логічно й критично мислити; удосконалити навички комунікації  підсиленням невербальних засобів спілкування; розвивати точність окоміру, слуху,  дрібної моторики рук;

виховувати зацікавленість, старанність, вміння отримувати задоволення від власної роботи, акуратність та уважність.

Матеріали: люстерка, смайлики з різними емоціями, мішечки з різним наповненням, пазли з емоціями, повітряні кульки з «волоссям», маркери.

Хід заняття

І.Організаційний момент(вихователь разом з дітьми в роздягальні)

ІІ. Привітання

Доброго ранку і доброго дня!

Хай плещуть долоньки

і тупають ніжки

Працюють голівки,

Веселі усмішки.

Доброго ранку і доброго дня

Бажаєте ви і бажаю вам я!

ІІІ. Бесіда «Настрій»

  • Сьогодні ми з вами поговоримо про настрій.

Бесіда з дітьми:

  • Що таке настрій?
  • Який буває настрій?
  • А який у вас сьогодні настрій? (відповіді дітей)
  • Як вгадати настрій іншої людини?
  • Що хочеться робити,коли гарний настрій,а коли поганий?
  • Як можна допомогти людині, якщо в неї зіпсований настрій?

        Сьогодні ми помандруємо до країни Настрою, в якій розглянемо наші відчуття, переживання та їх значення для нашого здоров’я. Людина може створювати гарний настрій, випромінювати тепло і щастя, або, навпаки, створювати поганий настрій серед оточуючих її людей. Спробуємо розібратись у звичайних життєвих ситуаціях: як створювати гарний настрій людям, самому собі і для чого це потрібно. Почнемо з того, для чого людині потрібний гарний настрій. Як ви гадаєте? (Відповіді дітей.)

       Гарний настрій допомагає людині жити і бути щасливою. Коли тобі радісно, коли ти щасливий, то будь-яку роботу виконуєш легко і просто, тобі все під силу, ти здатний подолати всі труднощі, а найголовніше — це те, що тобі все вдається. І на душі у тебе радісно, хочеться співати, стрибати, бігати, веселитись — ти усміхаєшся, у тебе гарний настрій! Коли у людини піднесений настрій, вона усміхається! І її усмішка, наче сонечко, випромінює тепло і любов. І це так прекрасно, коли людина усміхається. Всім навколо стає гарно і тепло, легко і весело.

Вправа «Покажи настрій»

 Зараз ми з вами завітаємо у куточок емоцій і покажемо , який у кожного настрій. Діти стають і ручкою вітаються із відповідним смайликом.

Вправа «Мій успіх»

Давайте візьмемося за руки та привітаємо один одного словами, щоб у групі стало затишно та приємно.

Я люблю себе,

Я люблю тебе,

Я люблю усіх!

В цьому мій успіх!

Вправа «Люстерко Доброти»

Діти дивляться на себе в люстерко, посміхаються та передають люстерко з посмішкою далі по колу. (зробити висновок, як приємно дивитися на дітей, коли вони привітні та усміхнені).

Який настрій, вираз обличчя вам до вподоби найбільше?

Телефонний дзвінок від Феї настрою.

 Фея привітала діток в своїй країні, та підготувала завдання.

Отже, я бачу діти у вас гарний настрій, тому пропоную вам виконати завдання, які для нас приготувала Фея настрою.

Завдання 1. «Я відчуваю»

Запитання:

Я злюсь чому?

Мені соромно?

Я радий коли?

Я боюсь…

Я образилась..

Я здивована..

Мені сумно..

Я відчуваю злість….

 

Завдання 2.  «Чарівні мішечки»

На столі лежать мішечки зав’язані шнурочками з різними наповнювачами предметами. (горіхи, насіння, поролон, пір’я, іграшка, каштани).

Діти беруть по черзі мішечок в руки і обстежують його , відгадуючи , що в середині. Потім розв’язуємо та перевіряємо, чи дитина вгадала.

Завдання 3.  «Коли весело тобі, роби так!»

Діти з вихователем стоять один до одного спиною, та на слух діти повторюють звуки за вихователем (плескання в долоні, шурхотіння ногами, цокання зубами, клацання язиком і т.д.)

Вам  цікаво було? У вас трішечки піднявся настрій.

 Завдання 4. «Знайди та з’єднай»

Діти знаходять частинки пазлів та об’єднують їх з однаковими  емоціями.

Підсумкове завдання  «Зачароване обличчя!»

На столі повітряні кульки надуті, та оформлене волоссям. Діти давайте розглянемо на , що це схоже?

Так , це обличчя!!! А що не вистачає? Так немає очей та ротика. Я вам пропоную намалювати обличчя та передати свій настрій. Діти малюють очі , брови, посмішку. А тепер пропоную, щоб кожен придумав своєму названому другу ім’я. (відповіді дітей)

Фея настрою дарує вам на згадку ваших нових друзів.

Сурікова Ольга Гуріївна

вихователь старшої групи № 10

стаж роботи на посаді  39 років

            ступінь - молодший спеціаліст

претендує на  присвоєння кваліфікаційної каитегорїї "спеціаліст І  категорії", підтвердження педагогічного звання "вихователь-методист

 https://www.facebook.com/share/v/u56XQGe1H9cvzthU/