Літо 2023 ( в умовах воєнного стану)

Найбільше я хочу, щоб мир був на світі,

Як небо у зорях, а сад наш у квітах,

Найбільше я хочу, щоб сонце щоранку

Зі мною віталось, присівши на ганку

Щоб мирне небо на усій землі

Єднало всіх дітей, по всьому світі

І хай літають завжди журавлі,

І колоски видзвонюють налиті.

Міжнародний день захисту дітей засновано в 1949 році. У Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення про заснування міжнародного Дня захисту дітей.  Відзначати свято почали з 1950 року  в 51 країні.

Цікаво, що з 2013 року за ініціативою ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.

Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор: на зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок котрі  символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

У 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини, міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державах-учасницях, до якої Україна приєдналася  в 1991 році.

Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.  Складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18  на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

У 2019 році світова спільнота відзначала 30-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини.

Міжнародний день захисту дітей має свій прапор. На зеленому тлі навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість.

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану

На педагогічній раді

Протокол №6 від 29.05.2023

РЕЖИМ ДНЯ НА ЛІТНІЙ ПЕРІОД

Режимний момент

Час проведення

Ранкова зустріч  дітей, ігри, самостійна

Діяльність за вибором дітей, індивідуальне спілкування

7.00-8.00

Ранкова гімнастика

8.05-8.35

Підготовка до сніданку, сніданок

8.30-9.00

Заняття на майданчику згідно розкладу

9.00-9.30 (10.00)

Прогулянка  (спостереження, ігрова, трудова,  пізнавальна  діяльність, самостійна діяльність за вибором дітей)

9.30-12.00

Підготовка до обіду, обід

12.00 (12.30) -13.00

Підготовка до сну, денний сон

13.00-15.00

Поступовий підйом, гімнастика після сну, оздоровчі заходи

15.00- 15.20(15.30)

Вечеря

15.20(15.30)- 15.50(16.00)

Підготовка до прогулянки, прогулянка

Індивідуальні заняття, ігри, самостійні ігри дітей

15.50(16.00) – 17.30

ФОТОЗВІТ ПРО ПЕРЕБІГ ЛІТНЬОГО ПЕРІОДУ 2022 В ДНЗ №27

«Літо – це пора року, коли дуже жарко, щоб займатися речами, якими займатися взимку було дуже холодно» (Марк Твен).

За літній період педагоги поповнили

наочно - дидактичну базу

29.08.2022 відбулась зустріч з інспекторами сектору           ювенальної превенції Кропивницького РУП ГУНП в                               Кіровоградській області

З дітьми старшого та середнього дошкільного віку проведено бесіди на теми:

" Правила поводження з небезпечними предметами";

- " Професія поліцейський"

(зустріч почалася у груповому приміщенні, але під час повітряної тривоги гості та діти продовжили спілкування в укритті)

Онлайн - зустрічі з вихованцями та батьками,які не відвідують дошкільний заклад

Поради та рекомендації батькам на період дії правового ружиму воєнного стану

1. Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

2. Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини.

3. Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій. Вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі, вихователі та батьки, мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги. Необхідно звертати увагу на збудливість, тривожність, агресивність, заглиблення в себе. Також слід уважно стежити за здоров’ям дітей, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Такі показники загального стану здоров’я дітей переважно є об’єктивними показниками втоми, перевантаження, хвилювання, страхів та проявами наслідків психотравми.

4. Пам’ятати, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам’ятати, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

5. Дотримуватися режиму дня, звичних ритуалів, що допоможе дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям та безпекою.

6. Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти», ЮНІСЕФ.

26.08.2022 о 13.00

проведено загальні батьківські збори

Батьки були ознайомлені з методичними рекомендаціями щодо діяльності ЗДО у 2022 - 2023 навчальному році та оглянули місце для укриття дітей під час сигналу " Повітряна тривога"