Організація харчування в ДНЗ

ЩОДО ВЖИВАННЯ ВОДИ

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу на необхідність обробки води після поновлення централізованого водопостачання перед її споживанням.

Після поновлення подачі води її варто прокип’ятити перед споживанням. Кип’ятіння води не менше 10 хвилин від моменту закипання знищує багато мікробів та мікроорганізмів, які викликають хвороби.

До повного налагодження централізованого водопостачання дотримуйтеся рекомендацій:

- для пиття використовувати лише добре прокип’ячену (не менше 10 хвилин) або бутильовану воду;

- за можливості використовуйте фасовану бутильовану воду;

- готуйте їжу лише на перевіреній питній воді;

- під час приготування їжі застосовуйте термообробку продукту (варіння, смаження, запікання тощо);

- використовуйте питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання - колодязів, шахтних криниць, пунктів розливу питної води лише після обробки;

- воду з відкритих водойм використовуйте тільки для господарських потреб.

З 17.04 по 21.04.23 року в закладі проведено фотовиставку STREAM-проекту "Город на підвіконні"

У проєкті взяли участь вихованці всіх груп дошкільного віку

Вирощування на підвіконні корисних овочів, трав (часник, цибуля, петрушка)

Виховання дбайливого, турботливого ставлення до природи

Сенсорне виховання та сприяння розвитку спостережливості у малюків

Ознайомлення дітей з навичками здорового харчування, включення в раціон корисних овочів

З 30.01.23 по 03.02.23 в закладі проведено Тиждень безпеки життєдіяльності "Журба здоров'я відбирає, а радісна думка прибавляє"

Під час Тижня відбулося фіточаювання, в якому взяли участь вихованці груп дошкільного віку

Організація харчування

Основні принципи організації харчування
в закладі дошкільної освіти:

• відповідність енергетичної цінності раціону харчування енерговитратам дітей;
  • збалансованість та максимальна різноманітність раціону;
  • технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність;
  • забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).

КУХОННІ ОСЕРЕДКИ ГРУПОВИХ ПРИМІЩЕНЬ